Amerikában tőzsdére léphet a Revolut versenytársa.

A Starling Bank, az egyik legsikeresebb brit neobank, most fontolóra veszi a New York-i tőzsdére lépést, miközben az Egyesült Államokban terjeszkedni kíván. A londoni központú fintech vállalat számára az amerikai piac kínálta lehetőségek révén magasabb értékelés elérése válik lehetővé - számolt be róla a Financial Times.
Declan Ferguson, a Starling Bank pénzügyi igazgatója a Financial Timesnak nyilatkozva kifejtette, hogy a vállalat jelenleg fontolóra veszi az amerikai tőzsdére való bevezetés lehetőségét.
Folyamatosan nyomon követjük a versenytársaink tevékenységeit, valamint figyelemmel kísérjük a globális piaci eseményeket, különös tekintettel az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok tőzsdéire.
- jelentette ki.
Ferguson kifejtette, hogy a vállalat jelenleg nem rendelkezik világos állásponttal arra vonatkozóan, melyik tőzsde lenne a legideálisabb számukra, és a végső döntés még mindig "formálódik". Hangsúlyozta, hogy a cég nem sieti el a tőzsdére való belépést.
Ez változást jelentene a Starling korábbi álláspontjához képest. Tavaly John Mountain, a bank akkori ideiglenes vezérigazgatója még úgy nyilatkozott, hogy a fintech vállalat "erősen elkötelezett" a londoni tőzsdei bevezetés mellett, amit a cég "természetes otthonának" nevezett.
Ferguson, aki 2017 óta a Starling csapatát erősíti, elárulta, hogy noha a New York-i tőzsdei bevezetés hozzájárulhat a vállalat értékének növeléséhez, a cég elsődleges fókusza az amerikai üzletág fejlesztésére irányul.
A Starling legutóbbi, 2022-es tőkebevonási körében 2,5 milliárd fontra becsülték az értékét.
Egy potenciális amerikai tőzsdei bevezetés újabb nehézséget okozna a Londoni Értéktőzsde számára, amely az elmúlt években a tőzsdei bevezetések (IPO-k) hiányától szenvedett. A Wise fintech cég a múlt hónapban bejelentette, hogy londoni tőzsdei jegyzését New Yorkba helyezi át, ezzel is fokozva a londoni piac kihívásait.
A Revolut, amelynek fő versenytársa a Starling – utóbbit legutóbbi finanszírozási körében 65 milliárd dollárra értékelték – szintén New Yorkot preferálja London helyett. A Revolut mellett a Monzo, egy másik brit digitális bank, szintén arra törekszik, hogy fokozza amerikai piaci jelenlétét.
Ferguson véleménye szerint a Starling amerikai piacra való belépése részben azt a célt szolgálja, hogy "minél több lehetőséget teremtsenek" a tőzsdére lépés körüli döntések meghozatalakor. Emellett hangsúlyozta, hogy nem lenne ésszerű lépés az Egyesült Államokban való tőzsdére lépés, ha előtte nem alakítanak ki egy működő amerikai üzletágat, még akkor sem, ha a magasabb értékelés csábító lehet.
Májusban a Starling Bank bejelentette, hogy adózás előtti nyeresége a március végéig tartó év során több mint 25%-kal, 223 millió fontra esett vissza. Ennek hátterében az áll, hogy a bank jelentős összegeket különített el a koronavírus-járvány alatt nyújtott államilag támogatott hitelekkel kapcsolatos esetleges jogi megfelelési problémák kezelésére.
Címlapkép forrása: Jakub Porzycki/NurPhoto a Getty Images jóvoltából.
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ