A gárdonyi rendőr, mint egy modern kori akrobata, a bűnügyek és a méhkasok világában egyensúlyozik, ahol a törvény szigorú szabályait a természet csodálatos rendjével ötvözi. Míg a nyomozások során a bűnözők nyomába ered, addig a méhek zsongása körülöleli


A sport és a versenyzés iránti szenvedély mellett Tamás Gábor főtörzsőrmestert a rendőri hivatásba a kiszámítható munkaidő és a bőséges szabadidő vonzotta. Akkor még nem sejtette, hogy szabadnapjait különleges módon fogja eltölteni. Így született meg Tamás Gábor, a méhészkedő helyszínelő, aki a bűnügyi nyomozások mellett a méhek világában is otthonra lelt.

Kilenc évvel ezelőtt vált világossá: Tamás Gábor, a Gárdonyi Rendőrkapitányság helyszínelője a méhészkedésben fedezte fel második hivatását, amely mára sikeres vállalkozássá fejlődött - számolt be róla a Zsaru Magazin.

Tamás Gábor és a sport világa különleges kapcsolatot alkot. Gábor nem csupán hobbi szinten közelíti meg a sportot, hanem szenvedéllyel és eltökéltséggel vetette bele magát a különböző mozgásformákba. Legyen szó futásról, kerékpározásról vagy csapatsportokról, mindegyik tevékenységben felfedezi azokat az értékeket, amelyeket a sport képvisel: kitartás, versenyszellem és közösség. Tamás számára a sport nem csupán fizikai aktivitást jelent, hanem egyfajta életstílust is, amely segít neki a stressz kezelésében és a mindennapi kihívások leküzdésében. Barátaival közösen szervezett edzések és versenyek során nemcsak a teljesítményüket mérik, hanem barátságokat is kötnek, amelyek élethosszig tartanak. Ezen kívül Gábor elkötelezett a sportágak népszerűsítése iránt, rendszeresen részt vesz helyi eseményeken, ahol fiatalokat inspirál, hogy aktívan töltsék el szabadidejüket. Számára a sport nem csupán egyéni teljesítmény, hanem közösségi élmény is, amely összeköti az embereket, és felemeli a szellemiséget.

Amióta az emlékeimben él, a sport mindig is kulcsszerepet játszott az életemben. Hat éves koromban léptem be a karate világába, majd fokozatosan felfedeztem a kosárlabdát, a röplabdát, az atlétikát, és természetesen a focit is. Amikor nyolcadikos diákként, Kaposváron pályaválasztási lehetőségekről tájékozódtam, és értesültem arról, hogy a rendőrségen mennyire fontos a sportélet, sőt, a Belügyminisztérium rendszeresen rendez versenyeket, határozottan úgy döntöttem, hogy az Eötvös Loránd Műszaki Szakközépiskola rendészeti fakultációjára jelentkezem. Végül azonban nem ott folytattam tanulmányaimat, hanem a budapesti Egressy Gábor Két Tannyelvű Szakközépiskolában, ami a foci iránti szenvedélyemnek volt köszönhető - mesélte Tamás Gábor, akit egy fővárosi futballakadémia tehetségkutatói hívtak Budapestre. Egy sérülés azonban megakadályozta, hogy profi labdarúgóvá váljak, így Adyliget lett az a hely, ahol a szakmámat tanulhattam.

A méhészkedés története egy varázslatos utazás, amely a természet csodáit és az emberek találékonyságát ötvözi. Az első méhészek, akik felfedezték a méhek csodálatos világát, valószínűleg a vadméh fészkek felfedezésével kezdődtek. Ekkor még csak a méz édes íze vonzotta őket, de hamar rájöttek, hogy a méhek nem csupán a méz előállításáért felelősek; ők a természet apró, de hatalmas szereplői, akik a virágok megtermékenyítésében is kulcsszerepet játszanak. Az ősi időkben a méhészkedés titkos művészetté vált, ahol a méhészek tudományos megfigyeléseik és tapasztalataik révén egyre inkább megértették a méhek életét és viselkedését. A méhészet nem csak a mézgyűjtésről szólt, hanem a közösségépítésről és a természet tiszteletéről is. A méhek és az emberek közötti kapcsolat az évszázadok során egyre szorosabbá vált, és a méhészkedés hagyománya generációról generációra öröklődött. Manapság a méhészkedés nem csupán egy hobbi, hanem egy olyan életforma, amely a fenntarthatóság és a környezettudatosság jegyében zajlik. A modern méhészek új technikákat és módszereket alkalmaznak, hogy megőrizzék ezt a csodálatos tevékenységet a jövő számára, miközben a méhek védelme és a biodiverzitás megőrzése is egyre fontosabbá válik. Így kezdődött a méhészkedés, és a története folytatódik, új kihívásokkal és lehetőségekkel gazdagítva a jövőt.

- Balatoni gyereknek vallom magam, kedvemre való volt, hogy próbaidős őrmesterként a Siófoki Rendőrkapitányságon lehettem gyakorlaton, és az is tetszett, hogy miután 2011. augusztus 1-én járőrként felszereltem a Gárdonyi Rendőrkapitányságra, 2013 végén vízi körzeti megbízott lettem a vízi közlekedési alosztályon. A 2015-ös átszervezést követően elvégeztem a Rendőrségi Oktatási és Kiképző Központ helyszínelő tanfolyamát, és azóta is baleseti helyszínelőként szolgálok a közlekedésrendészeten - vázolta a főtörzsőrmester, aki ekkortájt csöppent bele a méhészkedésbe. - Az akkori szomszédom, Horváth Tamás, méhészkedésre adta a fejét, és érdekelt, hogy csinálja. Átjártam hozzá, és egyre nagyobb kedvet éreztem hozzá. Tulajdonképpen adta magát, hogy erre kéne fordítanom a 24 órás szolgálatot követő három szabadnapomat, és ő is benne volt, hogy vágjunk bele, aztán a hobbi átalakult. Vállalkozást indítottam, természetesen a rendőrkapitány hozzájárulásával, amelyben főként én tevékenykedem, de sokat segít a feleségem. Anno három méhcsaláddal indultunk, de a mögöttünk lévő télen már 64 családdal teleltünk. Az EU-ban a méz felvásárlási ára nincs arányban a ráfordítással, de a veszteséget egyelőre tudjuk ellensúlyozni kreativitással. Széles a termékpalettánk, és rajbefogást is vállalunk.

Related posts