Ez a házi nyomtató meglepően különleges képességekkel bír: akár bombornyomott 3D-s effekteket is létre tud hozni!

Manapság egy nyomtató izgalmas funkcióval való előrukkolása nem könnyű feladat, de az Anker asztali UV nyomtatója valódi meglepetést tartogat: e készülék segítségével lenyűgöző dombornyomott alkotások születhetnek.
Bármire nyomtat, és gyakorlatilag bármilyen felületen képes dombornyomott 3D-s effekteket létrehozni az Anker eufyMake E1 nyomtatója, amit az "első" otthoni használatra szánt 3D textúra UV-nyomtatónak nevez a gyártó.
Az UV nyomtatás már nem számít új felfedezésnek a nyomdaipar világában. Ez az innovatív technológia UV-fényre érzékeny tintákat alkalmaz, amelyek lehetővé teszik, hogy különböző színrétegeket vigyünk fel szinte bármilyen felületre. Amint a tintát éri a megfelelő hullámhosszúságú fény, azonnal megköt, így a folyamat rendkívül gyors. Ennek köszönhetően a nyomtatás során a papírtól kezdve a fáig és az akrilig szinte minden anyagot felhasználhatunk – ahogyan azt a Gizmodo is kiemeli.
A piacon számos asztali méretű UV síkágyas nyomtató érhető el, amelyek ára jellemzően 2000 és 7000 dollár között mozog. Ha viszont egy 3D textúrákat előállító nyomtatóra vágyunk, ott mélyebben kell a pénztárcánkba nyúlnunk. Az Anker "otthoni" nyomtatója azonban más utat jár be: ennek ára mindössze 1900 dollár (körülbelül 680 ezer forint). Jelenleg a Kickstarteren gyűjti az előrendeléseket, és már jelentősen túlléptek a kitűzött célösszegen. Azok, akik már most bizalmat szavaznak a készüléknek, akár 1700 dollárért is hozzájuthatnak. A kampány június 12-ig tart, a várható szállítás pedig júliusra tehető.
Az eufyMake E1 gyakorlatilag bármilyen tárgyra képes nyomtatni. A kompatibilis anyagok közé tartozik a fém, az üveg, az akril és a fa, és számos textúrát lehet elérni, például ecsetvonásokat vagy bőrhatást. Háromféle nyomtatási mód közül lehet választani. A rotációs nyomtatással közvetlenül lehet nyomtatni 3D textúrákat hengerekre, kúpokra és például bögrékre. A síkágyas nyomtatás lehetővé teszi akár hat mágnes egyidejű, zárt nyomtatását, míg az UV DTF filmnyomtatással matricák nyomtathatók. A nyomtató saját alkalmazással vezérelhető.
A készülék valamivel lassabb, mint egy átlagos tintasugaras nyomtató, egy nagyobb panel nyomtatása 15-30 percet is igénybe vehet. Egy közepes méretű, 3D-textúrájú festménnyel pedig 12-15 órát is elszöszöl, viszont a végeredmény igazán különleges, főleg, ha egy olyan képet szeretne valaki, amelyen az olajfestékek vásznon megjelenő finom textúrái is láthatók.
A készülékhez speciális, az Anker által fejlesztett tinták kellenek, és a gyártó egyelőre nem árulta el, hogy ezek mennyibe kerülnek. Annyit azért elmondott, hogy a nyomtató alaphelyzetben elegendő tintával rendelkezik 1000 darab 5 x 5 centiméteres mágnes nyomtatásához, de persze gyorsabban fogy a tinta, ha valaki 3D-ben nyomtat. A tinták megvásárolhatók lesznek a cég online áruházában, és a jövőben az Amazonon keresztül is értékesíteni fogják.