A XVII. kerületi szakrendelő közleménye szerint, amennyiben olyan orvost találnak, aki 1500-2000 forintos díjazásért vállalja a betegek ellátását, már holnap elindítják a szolgáltatásokat.


A szakrendelő megemlíti, hogy nyolc éve stagnálnak a NEAK által a vizsgálatok után kifizetett összegek. Ez idő alatt azonban az orvosok bére, a felhasznált anyagok költségei és az energiaszámlák drámaian, akár kétszer-háromszorosan is megugrottak.

"A NEAK 2017 óta nem változtat az egy betegre jutó finanszírozáson, és bár az elmúlt években más intézményekben rendezte az orvos és ápoló béreket, a HT Medical Center-t ebből kizárta, annak ellenére, hogy ugyanolyan közfeladatot, közfinanszírozott feladatot lát el" - írja Facebook oldalán a XVII. kerületi szakrendelő, amit a Telex vett észre.

A bejegyzés alapján a NEAK 2017 óta nem módosította a különböző vizsgálatokért járó összeget, amely jelenleg változatlanul áll a következő számban:

A HT Medical Center hangsúlyozza, hogy az orvosi ellátás költségei az elmúlt nyolc évben nem emelkedtek, miközben az orvosi bérek, a szükséges anyagok és az energiaszolgáltatások ára a kétszeresére vagy akár háromszorosára is nőtt. "Ismer Ön olyan orvost, például gasztroenterológust, nőgyógyászt vagy urológust, aki hajlandó 1.500-2.000 Ft-os díjért vállalni a betegeket? Ha igen, kérjük, irányítsa őt hozzánk, és azonnal megkezdjük vele az ellátást. Sajnos intézményünk nem talál ilyen szakembert!" - érkezett a nyilatkozat a XVII. kerület polgármesterének, a fideszes Horváth Tamásnak.

A szakrendelő hivatalos Facebook oldalán nemrégiben arról számoltak be, hogy már többször is megkeresték a Belügyminisztériumot, az OKFŐ-t, a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőt (NEAK) és az önkormányzatot a fennálló problémáik miatt, de eddig sajnos eredmény nélkül. Az éles hangvételű poszt hátterében az áll, hogy a NEAK drasztikusan, a felére csökkentette a szakrendelő támogatását, mivel szerintük nem elegendő számú beteget láttak el. A NEAK érvelése szerint a szakrendelőben a betegek ellátásának száma a felajánlott keret felére csökkent, így a forrást olyan intézmények felé irányították, ahol magasabb a betegek száma. Hozzátették, hogy amennyiben a HT Medical Center Kft. képes növelni az ellátott betegek számát, úgy a finanszírozási kereteik felülvizsgálatra kerülhetnek, és a szükséges források is rendelkezésre állhatnak.

A NEAK álláspontja szerint a felelős döntés az, ha a pénzügyi támogatást azok az intézmények kapják, amelyek több páciens ellátásáért felelnek. Ez valóban indokolt, ám kérdéses, hogy miért kap egyes intézmények kétszer annyi támogatást egy beteg után, mint azok, amelyek megfelelő körülményeket, jól képzett orvosokat és szakápolókat, valamint modern eszközöket biztosítanak – mindezt kizárólag magánberuházásokból. A probléma gyökere tehát a megfelelő finanszírozás hiányában rejlik, amely elengedhetetlen az ellátás minőségi színvonalának fenntartásához – emeli ki a HT Medical.

Horváth Tamás, a kerület polgármestere, kedden még az államtitkárhoz fordult a rendelő állami támogatásának ügyében. Arra volt kíváncsi, hogy a költségcsökkentés során elvont forrásokat átirányították-e a Budapesti Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézethez, hogy a Ferihegyi úti szakrendelőben hasznosíthassák azokat. Szerdára azonban a kommunikációja jelentősen megváltozott: Facebook-oldalán már azt sugallta, hogy a HT Medical Center a megmaradt államilag finanszírozott helyek ellenére a jól fizető magánrendelés felé irányíthatta a rákosmenti betegeket. Csütörtök reggel pedig egyértelműen azt posztolta: "A Medical Center által elherdált állami TB finanszírozás ne vesszen el, kapja meg a Szakrendelő! Bővüljön az ellátás!"

Related posts