Hadházy Ákos a közelmúltban zajló tüntetések eseményeiről osztotta meg véleményét.


Ezen kívül kiemelten fontosnak véli, hogy a követelések összefoglalója folyamatosan bővüljön.

Hadházy Ákos a kedd reggeli Facebook-posztjában megosztotta, hogy a Kúria elnöke sietett Orbán Viktor védelmére, amikor jóváhagyta a "pintérség nevetséges" határozatát. A bejegyzésében kifejtette, hogy az új szabályozás szerint 12 órán át lehet demonstrálni egy hídon, míg 24 órán át már nem. Hadházy kiemelte, hogy ő mindig az Erzsébet hídra hirdette meg a tüntetéseket, és hangsúlyozta, hogy a legfontosabb, hogy minél többen részt vegyenek a következő nagy gyűlésen.

Mindig is az Erzsébet híd volt számomra a tüntetések szimbóluma, ezért mindig itt hirdetem meg a megmozdulásokat. A legfontosabb számomra, hogy a nagygyűlésünkre minél több ember csatlakozzon. Nem a lezárt hidak száma a lényeg, hanem az, hogy hányan állunk ki együtt az ügyünkért. Ezért arra biztatok mindenkit, hogy jöjjön el az Erzsébet hídra, és együtt formáljuk a jövőt!

Soha nem jelentettem be tüntetést más hídra, de megértem, ha vannak, akik szerint arra is szükség van - ugyanakkor ez nem a legfontosabb. Nem az a fontos, hogy át tudunk-e tolni rendőröket egy hídon, vagy sem, hanem az, hogy meg tudjuk-e mutatni: elszántak vagyunk, és sokan vagyunk.

Ezért szeretném kérni mindenkinek a részvételét: a leglényegesebb, hogy délután 5 órakor minél többen gyűljünk össze az Erzsébet hídnál.

A Blikknek tett nyilatkozatában megerősítette, hogy a tüntetéssorozatot mindaddig folytatni kívánják, amíg a gyülekezési jog korlátozását célzó törvényt vissza nem vonják. Emellett hangsúlyozta, hogy fontos, hogy a követelések listája folyamatosan bővüljön.

A lényeg itt rejlik. Ilyen lépést még soha nem tett az ellenzék Magyarország történetében: követelnek valamit, a kormány pedig nem csupán figyelmen kívül hagyja, hanem gúnyolja is őket. Ennek ellenére az ellenzék kitartóan folytatja a harcot, amíg a követelésük valóra nem válik. Nyilvánvaló, hogy a siker kulcsa abban rejlik, mennyien értik meg ezt a helyzetet, és hogy egy kritikus tömeg támogassa az ügyet. Ehhez azonban elengedhetetlen, hogy mindkét fél – az ellenzék és a kormány is – lássa: nem állunk meg, amíg az elvárt változás meg nem történik.

Lényeges, hogy a követelések listája folyamatosan bővüljön. Nemrégiben benyújtották a kitiltási törvényt, amely legalább annyira elfogadhatatlan, és mindent meg kell tennünk annak érdekében, hogy vagy megakadályozzuk a megszavazását, vagy ha mégis zöld lámpát kap, akkor sürgősen vonják vissza. Továbbá, a mai nap híre, hogy egy rendkívül súlyos törvénytervezet került napvilágra a bíróságok működésével kapcsolatban, amelyre mindössze néhány nap áll rendelkezésre a bíróságoknak, hogy véleményt nyilvánítsanak.

Sajnos a gyülekezési törvény módosítása csupán az első lépést jelentette - számos kihívás vár még ránk.

A Facebook-bejegyzésében megosztja, hogy amennyiben korábban kétségei lettek volna, most már biztos benne, hogy "jó úton (hídon)" haladnak, és úgy véli, hogy a hatalom kifejezetten zavarba jön az emberek bátorságától. Hangsúlyozza, hogy az időkorlátok bevezetése nem a közlekedés védelmét szolgálja, hanem azt tükrözi, hogy a "hatalom fél" a valóban elkötelezett és kitartó tiltakozásoktól.

"Az egyetlen biztos dolog az, hogy bárhol és bármennyi ideig is emeljük fel a szavunkat, a sikerünk mértéke kizárólag attól függ, hányan csatlakoznak hozzánk. Ahogy egy népszerű mondás is tartja: mindenki hozzon magával egy plusz embert!" - zárta le bejegyzését.

A döntés indoklását "nevetségesnek és erőltetettnek" tartja, mivel a rendőrség a "forgalmi zavar" mértékét úgy határozza meg, hogy egy teljes napos hídzár esetén százezer autó érintett, míg a 12 órás zár esetén csupán 30 ezer: "Ez a megközelítés csak akkor lenne helytálló, ha a városban csupán egyetlen híd lenne. Azonban mivel több híd is létezik, és az autók képesek kerülőutakat választani, a forgalmi zavar nem halmozódik. Valójában a 'közlekedési zavar' mértékét mindig csak az adott időpontban (napszakban) kellene figyelembe venni" - fejtette ki. Ezen felül megemlítette, hogy a Kúria nem is foglalkozott ezzel az érveléssel.

A posztját azzal zárta, "valami rendszerhibának köszönhetően" legelső alkalommal az ügyük "valódi bírókhoz" került. Nekik hálás, hiszen nekik köszönhetően papírunk van róla, hogy ma is "legálisan" mondhatják el a követeléseiket a hídon.

Related posts