HAON - Újabb fejlemények a cipőkkel kapcsolatos ügyben: 20 orvos lelepleződött Hajdú-Bihar megyében, a kár mértéke pedig több milliárd forintra rúg.


A csalók végtag-amputáción átesett betegeket irányítottak egy protéziseket gyártó békéscsabai céghez, majd ezért pénzt kaptak.

A cipős ügyként elhíresült költségvetési csalás nyomozása során a hajdú-bihari nyomozók egy érdekes felfedezésre jutottak: 20 ortopéd orvos érintett, akik végtag-amputáción átesett betegeiket egy békéscsabai protézisgyártó céghez irányították, és ezért pénzbeli juttatásokat kaptak. Mint ahogyan arról 2022 őszén a police.hu is beszámolt, büntetőeljárás indult a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodájánál (KR NNI), miután a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) feljelentése nyomán kiderült, hogy a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőtől (NEAK) jogosulatlanul igényeltek vissza állami támogatásokat. A gyógyászati segédeszközökkel kapcsolatos költségvetési csalás ügye idővel egyre szélesebb körűvé vált, több vármegyében is nyomozások indultak. Most újabb fejleményekről számolt be a police.hu, amelyek tovább fokozzák az ügy súlyosságát.

Cipőkereskedelmi ügy: egy sokrétű hálózatot üzemeltetett.

A Hajdú-Bihar Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatósága nyomozást indított egy békéscsabai vállalkozás ügyében. A rendelkezésre álló bizonyítékok alapján a cég ügyvezetője 2018 és 2022 között egy olyan, anyagi függőségen alapuló, több szintből álló rendszert üzemeltetett, amelynek célja az volt, hogy a forgalmazott gyógyászati segédeszközök után minél több állami támogatást igényeljenek vissza a NEAK-tól.

A hajdú-bihari nyomozók 2023-ban több akciót is végrehajtottak, melyek során elfogások, kutatások és lefoglalások történtek.

A cég munkatársai olyan egészségügyi intézményeket és idősotthonokat keresetek meg, melyekben lehetőséget szerettek volna biztosítani orvosok számára különféle vizsgálatok lebonyolítására. Ennek célja az volt, hogy minél szélesebb körben tudjanak gyógytermékeket felírni, aminek révén a NEAK-tól visszaigényelhették a támogatásokat. A vállalat dolgozói intézményvezetők megvesztegetésével próbálták biztosítani az együttműködést, és az egyes vizsgálatok után a vények alapján honorálták az intézmények felé tett erőfeszítéseiket. A Hajdú-Bihar megyei nyomozócsoport összesen 31 gyanúsítottat hallgatott ki ebben az ügyben, köztük a cég ügyvezetőjét, 21 alkalmazottat, nyolc orvost és egy egészségügyi szakembert. Egyesek költségvetési csalás, míg mások vesztegetés vádjával néznek szembe.

Related posts