Itt fekszik Schmuck Andor végső nyughelye – előre foglalta el ezt a helyet, és ennek mögött mélyebb indokok állnak, nem csupán a betegség.


"Szerződés vége, széttép és akkor köszönöm szépen..." - A TV2 programigazgatója véleményezte a Megasztár új műsorvezetőjét,...

Schmuck Andor mindig is a meglepetések mestere volt. Hihetetlen, de már 54 éves korában biztosította magának a végső nyughelyet, ahova rendszeresen, minden hónapban eljárta fúvós barátjával. Úgy tűnik, hogy végső pihenőhelyét éppen itt találja majd, hiszen váratlan hétfői halála után ez a hely szimbolikus jelentőséggel bír számára.

Tavasszal mesélt lapunknak az előre megváltott sírhelyről, ezt mondta akkor a Blikknek arról, mióta, és miért van meg ez a sírhely, rajta a saját nevével:

Több mint egy évtizede már, hogy egy különleges ígéret fűz össze engem és Pánczél Zoltánt, aki a Temesvári Egyetem rektoraként tevékenykedett, és akárcsak én, ő is máltai lovag volt. Mindig aggódott, hogy az emberek elfelejtik őt, így megfogadtam, hogy minden hónapban, a halála napján ellátogatok a sírjához, és a My Way dallamait fújom el neki. Ezen a gondolaton jókat nevettünk, és megkért, hogy ha elérkezik az idő, temessenek el mellé. Az élet iróniája, hogy nem sokkal később Zoltán barátom távozott közülünk. Már 13 éve, hogy minden hónap 28-án reggel 8:30-kor kimegyek a sírjához, ahol eddig összesen 156 alkalommal fújtam el a My Wayt. Ez az ígéret köt össze minket, és ahogy azt is megfogadtam, hogy mellette fogok pihenni, az én nevem is felkerült a kriptájára.

Arra a kérdésre, hogy nem rémisztő-e saját nevét viszontlátni egy sírkövön, így felelt:

- Megszoktam... Egy alkalommal nagyon vicces eset történt velem. Azt tudni kell, hogy a Temesvári Egyetem diákjainak körében elterjedt egy babona, miszerint szerencsét hoz, ha a vizsgaidőszak előtt megsimogatják az egykori rektor kriptájának kövét. Egyszer épp a szokásos havi látogatásomon voltam a temetőben, és már indultam hazafelé, amikor belefutottam egy fiatal diákba, aki nyilván nem ismert fel, és tőlem kérdezte, hogy hol van a Schmuck-kripta. Mondtam neki nevetve, hogy épp onnan jövök. Utólag kiderült, hogy sokan csak Schmuck-kriptaként emlegetik a sírhelyet.

A tavaszi interjúban Schmuck Andor beszél még nekünk házasságokról, válásokról, esküvőről, a Tisztelet Társaságáról és arról is, hogy mennyire volt tudatos döntés, hogy soha nem született gyermeke. A teljes interjút itt olvashatja el.

Related posts