Magyar Péter: Az április második felében reálisan várható, hogy előre hozott választásokra kerülhet sor.


A Tisza Párt csütörtök délutáni közleménye szerint április második felében lehet reálisan előre hozott választás, a párt az elnökség döntése alapján pedig január 6-tól kampány üzemmódra vált. Mint ismert, Magyar Péter még újévi beszédében követelte, hogy 2025-ben legyen Magyarországon előre hozott választás. Most azt írják, hogy az "előre hozott választásokat az Országgyűlés feloszlatásától számított minimum 70, de maximum 90 napra kell kitűzni." Hozzáteszik: "a TISZA-nál úgy számolunk, hogy amennyiben Orbán Viktor gyáván nem futamodik meg, úgy reálisan április második felében kerülhet sor előrehozott országgyűlési választásra."

A párt ennek megfelelően lépéseket tett annak érdekében, hogy "a 106 legkiválóbb egyéni országgyűlési képviselőjelölt gyors kiválasztása és a jövőbeli TISZA-kormány programjának véglegesítése" mielőbb megvalósuljon. Kiemelik, hogy január 6-tól kampány üzemmódra váltanak, hogy minden szükséges tárgyi és személyi feltétel rendelkezésre álljon a választások megnyeréséhez. Magyar Péter a közlemény végén azt ígéri, hogy hamarosan részletes információval szolgál arról, hogy "milyen módon tud mindenki a leghatékonyabban hozzájárulni egy igazságos, őszinte, élhető és emberséges Magyarország megteremtéséhez."

Január elsején a Kormányzati Tájékoztatási Központ cáfolta, hogy a kormánypárt előre hozott választásra készülne. Mint írták, szemben "egyes nyugat-európai országokkal, Magyarországon politikai stabilitás van. A következő országgyűlési választások 2026-ban lesznek, minden ezzel ellentétes híresztelés csupán ócska politikai hecckampány."

A Vox Populi és Kovács Gergely, a kétfarkús társelnök, nemrégiben felhívták a figyelmet arra, hogy a kormány a 2025-ös költségvetésbe 8,4 milliárd forintot tervezett az országgyűlési választások lebonyolítására, ami meglepő lépésnek tűnik. Ezzel összefüggésben a KTK nyilatkozatot adott ki, amelyben hangsúlyozták, hogy ez az összeg a 2026. évi országgyűlési képviselőválasztás alapos előkészítését célozza. "A költségvetésben szereplő összeg jelentős része informatikai fejlesztésekre fordítódik, amelyek célja, hogy a választások zökkenőmentesen és más rendszerektől függetlenül valósuljanak meg, egy korszerű informatikai rendszer támogatásával" - tették hozzá.

Related posts