Nagy a zűrzavar: pusztító lángok csaptak fel Észak- és Dél-Korea határvidékén.


A térséget sújtó erdőtüzek következtében lángok törtek ki az Észak- és Dél-Korea közötti demilitarizált övezetben (DMZ) is. Dél-Korea két helikoptert irányított a területre, hogy megkezdje az oltási munkálatokat, és erről előzetesen értesítette Észak-Koreát. A lángok pusztítása különösen súlyos következményekkel jár, mivel a szigorúan őrzött DMZ gyakorlatilag mentes az emberi beavatkozástól, így Ázsia egyik legintaktabb természeti környezete. Ezt a helyzetet a CNN tudósítása alapján tudhattuk meg.

Az Észak- és Dél-Korea határvonalán húzódó Demilitarizált Zóna (DMZ) keleti szakaszán felcsapó lángok mindössze...

Néhány héttel azután, hogy Dél-Korea délkeleti területén hatalmas, pusztító erdőtüzek törtek ki, amelyek számos életet követeltek, a helyzet drámai fordulatot vett.

A katasztrófa miatt több közösséget is evakuálni kellett, és több ezer épület semmisült meg, köztük egy több évszázados buddhista templom is.

A szöuli katonai vezetés tájékoztatása szerint a demilitarizált zónában helikopteres oltási műveletek indítása előtt előzetesen értesítették az észak-koreai hatóságokat és a helyi lakosságot a helikopterek érkezéséről.

Hadseregünk fenntartja a készültséget, miközben szorosan figyelemmel kíséri az észak-koreai tevékenységeket is

- fűzték hozzá a dél-koreai Főparancsnokok.

Jelenleg még nem tisztázott, mi áll a tűzeset hátterében, amely a hatóságok tájékoztatása szerint csütörtök délután ütött ki Dél-Korea keleti Kangwon tartományának Goseong megyéjében.

A Koreai Erdészeti Szolgálat legfrissebb tájékoztatása alapján péntek reggelre a tűz oltása körülbelül 50%-os készültségi szinten állt, míg a hadsereg arról nyilatkozott, hogy a tűzoltási tevékenységek "problémamentesen folytatódnak". Eddig nem érkezett jelentés személyi sérülésekről vagy épületekben bekövetkezett károkról.

A Demilitarizált Zóna (DMZ) egy különleges semleges terület, amely körülbelül 50 kilométerre északra található Szöultól. Ezt a zónát az 1953-as koreai háborút lezáró fegyverszüneti megállapodás keretében hozták létre, hogy biztonságos távolságot biztosítson a két Koreai fél között, és csökkentse a katonai összecsapások esélyét a határ mentén. A DMZ hossza 260 kilométer, szélessége pedig 4 kilométer, és mind Szöul, mind Phenjan jelentős katonai erőket állomásoztat a területen. Ez a hermetikusan elzárt, szigorúan őrzött zóna Dél-Korea egyik leglátogatottabb turistacélpontjává vált, ahol az emberek a történelem és a konfliktusok nyomait tapasztalhatják meg.

A vadregényes tájban számos védett növény- és állatfaj találkozik, így a tüzek óriási természeti katasztrófát idézhetnek elő ezen a vidéken.

Related posts