Különleges pénzügyi támogatási lehetőségek az európai programok keretein belül


Új vezetőséggel és megváltozott összetételű döntéshozó testülettel kezdi meg idei tevékenységét a Nyugati Régió Regionális Fejlesztési Tanácsa (CDR).

A Hunyad megyei Petrillán megtartott alakulóülésen a Nyugati Régió Fejlesztési Tanácsának tagjai megválasztották a fórum vezetőségét a következő évre: Laurențiu Nistort, a Hunyad Megyei Tanács elnökét a Nyugati Régió Fejlesztési Tanácsának elnökévé nevezték ki; alelnöknek Alfred Robert Simonist, a Temes Megyei Tanács elnökét választották.

A Nyugati Régió Regionális Fejlesztési Tanácsa egy kulcsfontosságú döntéshozó testület, melynek feladata a területfejlesztési stratégiák koordinálása, valamint a Nyugati Régió számára rendelkezésre álló európai források elosztásának jóváhagyása. A tanács tagjai a Temes, Arad, Hunyad és Krassó-Szörény megyék közigazgatási vezetői, beleértve a megyei tanácselnököket, valamint a városok és municípiumok polgármestereit. Ez a testület tehát a helyi és megyei szintű döntéshozatalban játszik kiemelkedő szerepet, segítve ezzel a régió fejlődését és jólétét.

A Regionális Fejlesztési Tanács kulcsszereplője a Nyugati Régió stratégiai befektetési irányvonalainak megformálásában. A 2021-2027-es Nyugati Regionális Program, az Igazságos Átmenet Program, valamint az Egészségügyi Program európai forrásaival való gazdálkodás során az új vezetőség arra törekszik, hogy elősegítse a régió megyéinek kiegyensúlyozott és fenntartható fejlődését. E cél érdekében hangsúlyt fektetnek az infrastruktúra fejlesztésére, a digitalizáció előmozdítására, az oktatás javítására, az egészségügyi ellátás fejlesztésére, valamint a gazdaság zöldítésére irányuló befektetésekre.

"A Nyugati Regionális Fejlesztési Tanács friss összetétele egy új korszak nyitányát jelzi régiónk fejlődésében" - jelentette ki Laurențiu Nistor, a CDR újonnan megválasztott elnöke.

Kiemelkedő finanszírozási lehetőségek várnak ránk az európai programok keretein belül, és ezek kihasználásához elengedhetetlen a helyi és megyei önkormányzatok együttműködése. Hunyad megye számára ez a pénzügyi ciklus különösen kedvező esélyt biztosít az Igazságos Átmenet Program révén, amely jelentős mértékben hozzájárulhat a lakosság életszínvonalának javításához.

Sorin Maxim, az ADR Vest vezérigazgatója hangsúlyozta, hogy a CDR minden tagjának összefogásával arra törekednek, hogy felgyorsítsák a stratégiai beruházásokat az infrastruktúra, városi mobilitás, energiahatékonyság, oktatás és egészségügy területén, emellett a kutatás és innováció, valamint a kis- és középvállalkozások versenyképességének és termelékenységének javítására összpontosítanak. Céljuk világos: a nyugati régiót a fenntartható és innovatív fejlődés példaképévé kívánják tenni, ahol minden közösség részesül a projektjeik által az életminőség javításából.

A CDR ülésén a tanács tagjai elfogadták azt a határozatot, amely kimondja, hogy a 2014-2020-as Regionális Operatív Program keretében finanszírozott, a 2021-2027-es Nyugati Regionális Programba átkerült projektek esetében a megvalósítási időszak legkésőbb 2025. december 31-ig véget ér.

Related posts