Láttad már a Keresztapa rendezőjének korai pornográf alkotását?


Francis Ford Coppola, az Oscar-díjas rendező, számos ikonikus filmet irányított, mint például az Apokalipszis most (1979), a Drakula (1992) és A keresztapa-trilógia. Azonban a művészi pályafutása nem csupán a nagysikerű alkotásokból áll. A kezdeti időszakban Coppola két szoftpornó filmet is készített, amelyeket valószínűleg szívesen elfelejtene a ma már 86 éves rendező. Filmes öröksége tehát nemcsak a klasszikus remekművekben, hanem a kevésbé ismert művekben is rejlik.

1962-ben debütált a Times Square környékén található független mozikban a "Merénylet a sztriptízbárban" című western, amely egyedi módon ötvözte a klasszikus vadnyugati elemeket a modern városi élet feszültségeivel. A film története izgalmas fordulatokkal teli, miközben a szereplők bonyolult kapcsolatain keresztül tárja fel a korabeli társadalmi problémákat és a bűn világát. A stílusa egyedülálló, hiszen a hagyományos western motívumok mellett a szórakoztatóipar árnyoldalait is bemutatja, így teremtve meg a feszültséget a cowboyok és a városi élet között.

A filmet részben Coppola rendezte, de az alapját az ő The Peeper című rövidfilmje adja, amely egy szenvedélyes kukkolóról mesél. A rendező a Tom és Jerry mesefilmekhez hasonlította ezt a kis alkotást. Noha kezdetben senki sem akarta forgalmazni, egy filmes csapat felajánlotta, hogy integrálják a jeleneteket egy általuk készített westernbe. Coppola, aki éppen akkor fejezte be tanulmányait a Los Angeles-i Filmfőiskolán, boldogan fogadta az ajánlatot, hiszen végre egy igazi mozifilm stáblistáján szerepelhetett a neve. Az apja, Carmine Coppola, aki a Merénylet a sztriptízbárban című film zenéjét komponálta, viszont nem osztozott fia lelkesedésében, mivel a stáblistán csak Carmen néven tűnt fel.

Coppola nem csupán egyszer merészkedett a szoftpornó világába: nem sokkal később, 1958-ban egy német produkció, a Mit Eva fing die Sünde (A bűnbeesés Évával kezdődött) keretein belül is felfedezte ezt a műfajt. A filmben olyan pucér, ráadásul 3D-s jeleneteket helyezett el, amelyek később a The Bellboy and the Playgirls (1962) című alkotás alapjául szolgáltak. A különleges térhatás miatt a filmet úgy reklámozták, hogy...

Related posts