A Telegraph: Donald Trump politikai pályafutása helyett egy magánéleti botrányba keveredhet.

Janet Daley, a Daily Telegraph elemzője egy szombati cikkben arról írt, hogy a jelek szerint a Donald Trumppal kapcsolatban felvetődött súlyos szexuális visszaélésekkel kapcsolatos vádak jobban aggasztják az amerikai választókat, mint az amerikai elnök politikai intézkedései. A szerző úgy látja, hogy az Egyesült Államok regnáló államfője belebukhat az Epstein-botrányba, miközben a helyzetet a Trump-stáb kommunikációja sem segíti.
Donald Trump amerikai elnök népszerűsége drámai zuhanáson ment keresztül az Egyesült Államokban - írta szombaton Janet Daley, a Daily Telegraph elemzője, hangsúlyozva, hogy a politikai támogatottság visszaesésének nem a gazdasági intézkedések, külpolitikai irányváltások vagy a vámháborúk az elsődleges okai.
A cikk írója hangsúlyozza, hogy Európában a Trump-adminisztráció népszerűségcsökkenésének hátterében több tényező is állhat. Ezek között említi a Trump által bevezetett vámok által kiváltott gazdasági zűrzavart, Vlagyimir Putyin orosz elnök iránti ingadozó, hol szenvedélyes, hol pedig távolságtartó attitűdjét, valamint a NATO-val szembeni ambivalens hozzáállását. Ugyanakkor a Telegraph szerzője úgy véli, hogy...
Jeffrey Epstein, az amerikai szexuális bűnöző, egy olyan hatalmas, befolyásos emberekből álló hálózatot működtetett, amely lehetővé tette számára, hogy kiskorú lányok szexuális kizsákmányolásával és szexkereskedelemmel kapcsolatos vádakkal nézzen szembe. A cikk szerzője hangsúlyozza, hogy Epstein életmódja olyan mélyen elítélendő, hogy "mindenkinek a hírnevét alapjaiban befolyásolja, akivel bármilyen kapcsolatban állt".
Epstein börtönbeli öngyilkossága – amelyet "megfelelő felügyelet mellett meg kellett volna akadályozni" – újabb rejtélyekkel gazdagította a történetet, amelynek részletei valószínűleg sosem derülnek ki. A szerző kiemeli, hogy a Trumphoz kapcsolódó események "annyira alaposan dokumentáltak", hogy ezek a fordulatok váltak az amerikai politikai élet egyik legnagyobb szenzációjává.
A Fehér Ház kommunikációja sem segített a helyzeten. A szerző kiemeli, hogy Pam Bondi igazságügyi miniszter "először bejelentette, hogy az Epstein-akta, amely tartalmazta az ügyfelek listáját, "jelenleg az asztalomon hever" és készen áll a nyilvánosságra hozatalra", majd később tagadta, hogy ilyen dokumentum létezne. Elon Musk, Trump szövetségese szintén kijelentette: létezik ilyen lista, Trump neve is rajta van, de ő is visszavonta állítását.
A nyilvánosság előtt zajló káosz nem igazán az ártatlanság és az igazságtalan vádak érzését kelti – figyelmeztet Daley, aki szerint az elnök reakcióját "vulkanikus düh", "a média létezését fenyegető jogi lépések" és "hisztérikus bosszúvágy" jellemzi, ami nem tükröz "felháborodott ártatlanságot". "Azok, akik megkérdőjelezik a saját narratívádat, megfélemlítéssel való elhallgattatása nem éppen a magabiztos integritás jele – még a MAGA-hűségesek sem így vélekednek."
Karoline Leavitt, a Fehér Ház szóvivője egy sajtótájékoztatón kiemelte, hogy Trump "betartotta az amerikai népnek tett ígéreteit", ugyanakkor kifogásolta, hogy a demokraták és a mainstream média ezt a kérdést a legfontosabbként tüntetik fel, amely az amerikaiakat foglalkoztatja. Janet Daley véleménye szerint azonban a helyzet az, hogy valóban ez a téma érdekli leginkább az amerikaiakat, amit a közvélemény-kutatások is tükröznek. A cikk hangsúlyozza, hogy az amerikai választók jelenleg jobban foglalkoznak az elnök szexuális ügyeivel kapcsolatos vádakkal, mint a súlyos gazdasági zűrzavarral és a nyugati politikai szolidaritás megingásával, amelyet Trump idézett elő.