Eshet még a Bitcoin ára? A 63 000 dolláros szint már figyelemre méltó lehetőségnek számít.

A Bitcoin (BTC) árfolyama március 12-én a 83 700 dolláros szintet célozta meg, miután az előző napon 76 600 dolláros mélypontot érintett. Ennek ellenére a 84 000 dollár körüli szintről való visszahúzódás újabb csökkenési lehetőségeket vetít előre. Néhány technikai mutató szerint a Bitcoin még alacsonyabbra is ereszkedhet, akár 63 000 dollárig is.
A spot Bitcoin ETF-ekből történő tőkeáramlások nagy szerepet játszottak a BTC árfolyamának csökkenésében február vége óta. Az elmúlt két hétben az ETF-ekből több mint 1,5 milliárd dollár áramlott ki, ami csökkentette a Bitcoin iránti keresletet.
Emellett az apparens kereslet is jelentős mértékben csökkent. Az apparens kereslet a Bitcoin bányászat során keletkező kibocsátás és az egy évnél hosszabb ideje inaktív készletek közötti eltérés eredményeként alakul ki. Amikor a kibocsátás túlszárnyalja az inaktív készletek csökkenését, az apparens kereslet csökkenésével találkozunk.
November és december között, Trump győzelmét követően, az apparens kereslet felgyorsult, azonban december 4-én 279 000 BTC-ről február 26-ig 10 000 BTC-re csökkent. Február 27-én a mutató először lett negatív szeptember óta, jelenleg -93 700 BTC-n áll.
Ha ez a trend folytatódik, az árfolyam további csökkenése lehet valószínű, hasonlóan a 2024. júliusi eseményekhez, amikor a Bitcoin árfolyama 30%-kal esett vissza.
A Bitcoin jelenlegi helyzete azt mutatja, hogy 7%-kal a március 12-i, 76 600 dolláros mélypont felett mozog. Ugyanakkor számos értékelési mutató arra utal, hogy a jövőben további árfolyamesés is bekövetkezhet.
A bika-medve piac ciklus indikátor jelenleg a "leggyengébb" szintjén áll a jelenlegi ciklusban. Ez az indikátor az előző napi nyereség és annak 365 napos mozgóátlagának eltérését mutatja. A mostani -0,067-es értékével ez a mutató a legnagyobb gyengülést jelzi 2023 májusa óta.
Egy másik fontos tényező, hogy az MVRV Z-score mutató is a éves mozgóátlag szintje alá esett, ami arra enged következtetni, hogy a Bitcoin árának növekedési trendje kezd kimerülni.
A technikai elemzés alapján a Bitcoin jelenlegi helyzete egy medvés mintázatra utal, konkrétan egy medvés zászló formációban mozog. Ez a jelzés arra enged következtetni, hogy a közeljövőben további áresés várható.
A főbb tényezők:
Amennyiben a jelenlegi támasz zóna, amely 75 000 és 78 000 dollár között helyezkedik el, nem bizonyul tartósnak, a Bitcoin árfolyama további csökkenésnek indulhat, akár 63 000 dollárig is lecsúszhat.
Bár a Bitcoin rövid távon esetleg képes lehet egy visszapattanásra, a fundamentális és technikai elemzések nem éppen kedvező jövőt sejtetnek. A kereslet csökkenése, az ETF-ekből való tőke kiáramlása, valamint a negatív on-chain mutatók mind arra figyelmeztetnek, hogy a BTC árfolyama előtt komolyabb visszaesés is várható.