A Gránit Bank továbbra is lendületesen halad előre, ahol az osztalék helyett a növekedés áll a középpontban.


Május 8-án rendezik meg a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciát, ahol neves szakértők osztják meg tapasztalataikat és befektetési stratégiáikat. Legyen szó részvényekről, állampapírokról, nyersanyagokról, kriptovalutákról, ingatlanokról vagy műtárgyakról, itt mindenki találhat hasznos információkat. Ne habozz, jelentkezz most, hogy részese lehess ennek az izgalmas eseménynek!

Konszolidált szinten 2%-kal maradt el 2024-ben a Gránit Bank 21,2 milliárdos adózott eredménye az egy évvel korábbitól, amire a magyarázatot az eredménykimutatás első soraiban meg is találjuk: a nettó kamatbevételek 18%-kal, vagyis a bankszektorénál nagyobb mértékben estek vissza. Ennek nyilvánvaló oka a magas likviditás, ami egyébként erőssége is a banknak, mindenesetre a jegybanktól származó kamatbevételek a kamatlábak csökkenése következtében visszaestek tavaly a társaságnál, ez magyarázza azt, hogy a bevételek bár szépen nőttek, nem egészen tartották a lépést a költségek növekedésével.

Jó hír a részvényeseknek, hogy így is bőven túlteljesültek a bank nyereségtervei: a gyorsjelentés szerint a bankcsoport

a stratégiai pályához képest 37,0%-kal, az éves tervhez képest 14,5%-kal magasabb eredményt ért el 2024-ben.

Az üzleti aktivitás csökkenéséről szó sincs, amit jól tükröznek a különböző mutatók:

A költségoldalon néhány fontos szempontot érdemes figyelembe venni.

A Gránit Bank részvényeivel 2024. december 23-a óta lehet kereskedni a Budapesti Értéktőzsdén, a részvények azóta a BUX-indexbe is bekerültek. A 14 500 forintos kibocsátási árfolyamot követően az árfolyam a 16 000 forintos szintet is megjárta, az elmúlt napok piaci turbulenciája során 12 050 forintig szúrt le az árfolyam, jelenleg 14 100 forinton, vagyis a kibocsátási árfolyam közelében áll.

Meghirdették az éves rendes közgyűlést is:

A legújabb határozati javaslat alapján a bank igazgatósága, a felügyelőbizottság egyetértésével, azt ajánlja a közgyűlésnek, hogy a 2024. évi adózott nyereségből - összhangban a bank hosszú távú stratégiájával - ne kerüljön kifizetésre osztalék. Ehelyett a 2024. évi adózott eredményt a társaság helyezze el az eredménytartalékban.

A bank tőzsdei bevezetés előtti kibocsátási tájékoztatója alapján

A tervek szerint osztalék kifizetésére legkorábban a 2026-os üzleti évet követően kerülhet sor. Az adózott eredmény legfeljebb 25%-ának megfelelő összegű osztalékot lehet majd biztosítani.

Címlapkép forrása: Portfolio

A jelen dokumentum nem tekinthető befektetési tanácsadásnak vagy ajánlásnak. Kérjük, vegye figyelembe a részletes jogi tájékoztatót.

Related posts