Vitézy Dávid előterjesztést tett közzé, amely a BKV-botrány körüli korrupciós ügyekre vonatkozik.

Vitézy Dávid, a Podmaniczky Mozgalom frakcióvezetője közösségi oldalán számolt be arról, hogy előterjesztést nyújtottak be a Fővárosi Közgyűlés jövő szerdai ülésére a Tulajdonosi Bizottság elnökével, Orbán Árpáddal.
Vitézy Dávid hangsúlyozta, hogy a BKV körüli korrupciógyanús ügyekkel kapcsolatban "nem nézhetik tétlenül a dolgokat", ezért benyújtották az előterjesztést a megfelelő szakbizottságnak. Emellett emlékeztetett Karácsony Gergely főpolgármester nemrégiben tett kijelentésére, amelyben kifejtette, hogy "a BKV mindig is olyan hely volt, amit a legszívesebben bottal se piszkálnék".
Teljes mértékben megértem, hogy a főpolgármester inkább eltekintene a helyzettől, és folytatná a BKV eddigi irányítását. Azonban az elmúlt hetekben tett nyilatkozatok egyértelműen jelzik, hogy a Fővárosi Közgyűlés többsége változást és alapos vizsgálatokat sürget.
Vitézy Dávid bejegyzésében hangsúlyozza az egyediség fontosságát, arra ösztönözve az olvasókat, hogy találják meg saját hangjukat és stílusukat. Az egyediség nem csupán a kreativitás kifejezésének eszköze, hanem a személyes márkánk építésének is alapja. A sajátos nézőpont és megközelítés révén mindenki hozzájárulhat a társadalom sokszínűségéhez, így érdemes bátran kifejezni magunkat és megosztani gondolatainkat másokkal.
Hangsúlyozta, hogy egy hatékony, korrupciótól mentes és jól működő BKV megteremtésére törekednek, amely végre az utasok érdekeit szolgálja, nem pedig a pártpolitikai harcok elavult szereplőinek fennmaradását. Mint fogalmazott, „nem arra törekszünk, hogy a múlt héten kirobbant botrányt eltussoljuk, hanem hogy alaposan kivizsgáljuk és orvosoljuk a felmerült problémákat.”
Közölt egy öt főből álló javaslatcsomagot:
Hangsúlyozta, hogy az ilyen jellegű döntések meghozatala a Fővárosi Közgyűlés hatáskörébe tartozik, hiszen ott zajlik a megfelelő döntéshozatali folyamat.
Ahogy már említettük, hosszú éveken át súlyosan károsította a BKV-t egy olyan bűnszervezet, amelynek vezetője szoros kapcsolatban állt Bolla Tiborral, a vállalat vezérigazgatójával. Ráadásul gyakran együtt szórakoztak. A hatóságok 2021 júniusában csaptak le a "nagymesterre" és csapatára, kezdetben áfacsalás gyanújával. Később azonban kiderült, hogy a Sys nevű cég fiktív szerződéseken keresztül húzta le a BKV-t. A "nagymester" és társai túlárazott munkákat végeztek, de a vizsgálatok során nem találtak semmilyen törvénysértést a folyamatban.
A Tisza Párt május 12-én nyilvánosságra hozta álláspontját az események kapcsán. A fővárosi frakcióvezető sürgette Karácsony Gergelyt, hogy haladéktalanul vonta vissza Bolla Tibor, a BKV vezérigazgatójának megbízatását, és zárja ki őt a cégvezetői pályázatokból, tekintettel a bűnszervezettel való kapcsolataira.
Azon a napon a főpolgármester hétfő délután bejelentette, hogy leváltja tisztségéből Bolla Tibort, a BKV vezérigazgatóját. A döntés hátterében az áll, hogy Bolla nem tudta teljes mértékben eloszlatni a sajtóban megjelent kételyeket. Karácsony hangsúlyozta, hogy a helyzet akkor sem elfogadható, ha senki nem állította, hogy a BKV-nál végzett külső informatikai szolgáltatások esetében túlszámlázás történt volna, különösen a korábbi ciklusban bekövetkezett tulajdonosváltást követően.
Miután menesztették Bolla Tibort, Karácsony Gergely elmondta, hogy szerinte őt nem terheli politikai felelősség a döntés miatt. Úgy véli, a leköszönő cégvezetőnek közölnie kellett volna, hogy a magánéletben remek kapcsolatot ápol F. Zsolttal, akinek a vállalata korábban megkárosította a BKV-t. Vitézy szerint azonban a főpolgármester túllépett a hatáskörén Takács Péter kinevezésével. Kijelentette, hogy hogy ez a megoldás nem fogja kiállni a jogszerűség próbáját, mivel a városvezető a BKV alapító okiratának módosításával vonta el a Fővárosi Közgyűlés hatáskörét.